Apie mus
Produktai
Naujienos
Naudinga informacija
Draugai gyvenimui
Nuorodos
Kontaktai
Naujienų prenumerata
Kaip gyventi sergant diabetu. Lytiniai santykiai
Diabetas ir lytiniai santykiai

Lytiniai santykiai, kaip ir kiekviena kita fizinė veikla, sąlygoja gliukozės lygio kraujyje sumažėjimą. Taigi, jei diabetą gydote insulinu ar tabletėmis, seksas padidina hipoglikemijos riziką.

Nors tai gali šiek tiek sutrikdyti akimirkos spontaniškumą, rekomenduojama pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje prieš lytinius santykius ir po jų. Tai padės išvengti hipoglikemijos.

Prieš lytinius santykius jums reikėtų papildomai užkąsti krakmolingo maisto, pavyzdžiui, javainių batonėlį. Taip pat po ranka turėkite keletą gliukozės tablečių - dėl visa ko.

Savo partneriui pasakykite, kad jums gali prasidėti hipoglikemijos priepuolis ir kokie jo simptomai, įsitikinkite, ar jis (ji) žino, kaip jums padėti, jei tai atsitiktų netikėtai.

Lytinių santykių problemos

Ir moterys, ir vyrai, sergantys diabetu, gali patirti tam tikrų problemų dėl lytinių santykių.

Moterims būdingos lytinių santykių problemos

Kai moterys turi sunkumų dėl seksualinių santykių, tai vadinama lytine moterų disfunkcija, sutrumpintai - LMD.

LMD yra tada, kai stokojama lytinio potraukio, sunkiai susijaudinama, lytinių santykių metu jaučiamas skausmas ar sunku pasiekti orgazmą.

Vyrams būdingos lytinių santykių problemos

Diabetu sergantiems vyrams kartais gali būti sunku pasiekti erekciją ir ją išlaikyti tiek, kiek reikia lytiniam aktui. Tai vadinama „erektiline disfunkcija“, sutrumpintai - ED.

Erekcija prasideda nuo fizinio ar psichinio sužadinimo. Dėl to smegenys per nervus ima siųsti signalus į jūsų penio raumenis.

Šiais signalais raumenys atpalaiduojami. Todėl į penį priteka daugiau kraujo ir įvyksta erekcija.

Erekcija gali būti sunkiau pasiekiama dėl bet kokių veiksnių, trukdančių kraujotakai ar su jūsų peniu sujungtiems nervams.

ED pasitaiko dažnai. ED diagnozuojama vienam iš dešimties vyrų, vyresnių negu 40 metų amžiaus, nepriklausomai nuo to, ar jis serga diabetu, ar ne.

Tačiau, jei sergate diabetu, ED tikimybė, žinoma, padidėja. Faktiškai pusei visų diabetu sergančių vyrų per 10 metų nuo šios diagnozės nustatymo pasireiškia erektilinė disfunkcija.

Lytinių santykių problemų priežastys

Ir diabetu sergantiems vyrams, ir moterims lytinių santykių problemas paprastai sukelia ne vienas, o keletas fizinių bei emocinių veiksnių.

Aterosklerozė (kraujagyslių susiaurėjimas) sutrikdo lytinių organų aprūpinimą krauju, todėl sunkiau pasireiškia fiziniai sujaudinimo požymiai - vaginos sudrėkimas moterims ir erekcija vyrams.

Per ilgesnį laiką dideli gliukozės kiekiai kraujyje pakenkia nervinio impulso perdavimui į penį vyrams (tai sukelia erekcijos problemas), dėl jų taip pat gali sumažėti moterų klitorio jautrumas.

Dėl didelio gliukozės kiekio kraujyje moterims padidėja kai kurių infekcijų, pavyzdžiui, pienligės, rizika. Tai taip pat komplikuoja lytinius santykius.

Kai nuo kitų ligų, pavyzdžiui, per aukšto kraujospūdžio ar depresijos, vartojamos tam tikros tabletės, tai taip pat gali sukelti lytinę moterių disfunkciją ar erekcijos problemas vyrams.

Tačiau lytinės disfunkcijos priežastys gali būti ne tik fizinės.

Emociniai sutrikimai, pavyzdžiui, nerimas ir stresas, depresija ir problemos dėl santuokos, taip pat gali būti lytinių santykių sutrikimų priežastis.

Kaip gydyti lytinių santykių problemas? Ar verta kreiptis pagalbos į gydytoją ar slaugytoją

Jei jus vargina erektilinė disfunkcija ar lytinė moterų disfunkcija, problemą aptarkite su savo gydytoju ar slaugytoju. Nesivaržykite. Jie tikrai pasiūlys keletą gydymo būdų.

Visų pirma jie patikrins jūsų sveikatą, nustatys, ar diabetui kontroliuoti jums nereikalingas papildomas gydymas, ar jums nereikėtų skirti specialaus gydymo dėl padidėjusio cholesterolio kiekio, per aukšto kraujospūdžio ar depresijos.

Jei erektilinę disfunkciją ar lytinę moterų disfunkciją jums iš dalies sukėlė emocinės problemos, gydytojas ar slaugytojas jums rekomenduos atitinkamas konsultacijas (kaip atskirą gydymą ar derinant su kitomis terapijos rūšimis).

Nuo erektilinės disfunkcijos kenčiantiems vyrams gydytojas gali skirti gydymą tam tikromis tabletėmis, pavyzdžiui, „Viagra“, „Cialis“ arba „Levitra“. Jos padeda atpalaiduoti penio raumenis, dėl to į jį priteka daugiau kraujo. Kad šios tabletės suveiktų, reikalinga ir lytinė stimuliacija.

Svarbiausia, kad tabletes skirtų gydytojas ar slaugytojas. Jos ne visiems vienodai tinka, todėl, jei jas vartosite pats, be gydytojo priežiūros, galite smarkiai pakenkti sveikatai.

Yra ir kitų priemonių erekcijai sukelti, pavyzdžiui, vakuuminiai prietaisai, pritraukiantys kraujo į penį, mažos tabletės, dedamos į penio šlapimo kanalą, penio injekcijos.

Moterims kol kas nėra vaistų nuo lytinės disfunkcijos, tačiau galima naudoti specialų vakuuminį prietaisą kraujo pritekėjimui ir klitorio bei vaginos sudrėkimui paskatinti.

Kaip gydyti lytinių santykių problemas? Ką galite padaryti jūs patys?

Yra daugybė dalykų, kuriuos galite patys atlikti siekdami įveikti įvairias lytinių santykių problemas.

Pirmas dalykas, ką galite padaryti - tai pagerinti gliukozės kiekio kraujyje kontrolę, padedančią apsaugoti nervus ir kraujagysles.

Antra, jei rūkote, pats laikas būtų mesti. Dėl rūkymo susiaurėja kraujagyslės ir sutrinka kraujo pritekėjimas į penį ar klitorį.

Venkite gerti per daug alkoholio. Tai taip pat plačiai žinoma erektilinės disfunkcijos priežastis. Moterims alkoholis irgi gali pakenkti nervams bei hormonams, reguliuojantiems jų lytinę funkciją.

Pagaliau darykite viską, ką galite, rūpindamiesi savo kraujagyslėmis, ypač tinkamai maitinkitės ir reguliariai mankštinkitės.
© 2015 UAB Abovita